Virüsten En İyi Koruyan Maske Hangisidir?

Çin’de ortaya çıkan Covid- 19 virüsü ile birlikte hayatımıza giren yeni normaller cerrahi maskeler oldu.  Bu maskelerin de süreç uzadıkça farklı çeşitleri çıktı ve satışa sunuldu.  Renk renk desen desen maskelerin yanında işlevselliği oldukça tartışmalı maskeler de Pandemi sürecinde satışa sunulan ürünler arasında yerini aldı.

Sağlık için taktığımız bu maskelerin, esas amacının görsellik olmadığını rahat kullanım ve bulaş riskini en aza indirgemek oluğunu bilerek hareket etmemiz bizlere doğru ürünleri bulmak noktasında yardımcı olacaktır.

 Sağlık Açısından ve Virüs Önlemi Olarak En Fazla Koruyan Maske Çeşidi Nedir?

Tüm maske çeşitlerini değerlendirerek, bu sorunun yanıtını bulabiliriz;

Cerrahi maskeler:

Üç katmanlı olarak üretilen cerrahi maskeler dışarıdaki havayı filtreleyerek solumanızı sağlar.  Bu sebeple dışardaki virüsün yakın temas olmadığı takdirde bulaşmasını engeller. Salgın döneminde uzmanlar tarafından kullanımı önerilen koruyucu niteliğe sahip tek maske türüdür.

Solunum maskeleri:

Solunum maskeleri tehlikeli havanın ve gazın solunmasını engellemek için üretilen bir cerrahi ekipmandır. Belirli gazlara ve buhara karşı etkili olan bu maskeler covid- 19 için önerilmemektedir. Solunum maskelerinin tercih edildiği alanlar genellikle  kimyasal gazların açığa  çıktığı bölgelerdir. Ağır  bir yapıya  sahip  olan  bu cihazlar  günlük kullanıma  uygun değillerdir.

Toz filtre maskeleri:

Dalgıç kumaştan sık dokuma elde edilerek üretilen bu maskeler sadece tozdan koruma gerçekleştirir.  Havadaki etken virüsü dışarıda bırakamaz. Toz filtre maskeleri daha çok tozlu çalışma alanlarındaki bireylere önerilir.  Tozun solunması akciğerlerde zaman içinde harabiyet yaratacağından çalışma sağlığı için maske kullanımı gereklidir.

İncelediğimiz maske çeşitleri içerisinde covid-19 ve tüm grip virüsleri için tercih edilmesi gereken maskenin cerrahi maskeler olduğunu söyleyebiliriz.

Yusuf Medikal; üretmiş olduğu tüm maske tiplerinde kullanım şekillerini kullanıcıya açıkça beyan ederek tam korunmanın sağlanmasını amaçlar. Yetişkinler ve çocuklar için farklı formlarda ve genişliklerde üretilen maskeler sayesinde cerrahi maskelerin çocuklar için de kullanışlı hale gelmesini sağlamıştır.

Tercih ettiğiniz tüm ürünler gerekli testlerden geçirilerek satışa sunulduğundan kendinizi ve sağlığınızı korumak için güvenle Yusuf Medikal’i tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir